Kategorie:

Terapia manualna czyni cuda

Terapia manualna ma opinię czyniącej cuda. Osteopatia i fizjoterapia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród pacjentów.  Z fizjoterapii możesz skorzystać w dowolnym momencie swojego życia. Fizjoterapia pomaga przy bólu pleców lub nagłych urazach, radzeniu sobie z przewlekłymi chorobami, takimi jak astma, oraz w przygotowaniach do porodu lub imprezy sportowej.

Spektrum zainteresowań fizjoterapeuty

Terapia manualna, Kraków, to zespół wykwalifikowanych profesjonalistów, którzy wykorzystują swoją wiedzę i umiejętności do poprawy dobrostanu pacjenta i terapii schorzeń związanych z różnymi układami ciała, takimi jak:

-neurologiczne (udar, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona),

-układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego (ból pleców, zaburzenia związane z urazami kręgosłupa szyjnego, urazy sportowe, zapalenie stawów),

-układu sercowo-naczyniowego (przewlekłe choroby serca, rehabilitacja po zawale serca),

-układu oddechowego (astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc, mukowiscydoza).

Zalety nowoczesnej fizjoterapii

Fizjoterapia pomaga przywrócić ruch i funkcje, gdy ktoś jest dotknięty urazem, chorobą lub niepełnosprawnością. Może również pomóc zmniejszyć ryzyko obrażeń lub choroby w przyszłości. Obejmuje podejście holistyczne, które angażuje pacjenta bezpośrednio w jego własną opiekę. Dlatego tak chętnie oddajemy się w ręce doświadczonych terapeutów. Pacjenci od razu „stają na nogi”, gdy mają wsparcie także osoby, która rozumie nie tylko ich potrzeby fizyczne, ale również mentalne.