Kategorie:

Fizjoterapia leczy także duszę

Bardzo trudno znaleźć naprawdę kompetentnego fizjoterapeutę. Fizjoterapia jest dziedziną, która łączy w sobie medycynę, psychologię, także przyjaźń i zrozumienie. Jest terapią duszy. Fizjoterapeuci pomagają osobom dotkniętym kontuzją, chorobą lub niepełnosprawnością poprzez ruch i ćwiczenia, terapię manualną, edukację i porady. To także osteopatia manualna.

Zwiększ swoją mobilność nawet w podeszłym wieku

Fizjoterapeuta, Kraków, wspiera swoich pacjentów w powrocie do sprawności ruchowej, utrzymuje zdrowie osób w każdym wieku, pomagając pacjentom radzić sobie z bólem i zapobiegać chorobom. Nawet w podeszłym wieku pacjenci są w stanie zachować swoją mobilność i cieszyć się życiem. Fizjoterapeuta, Nowa Huta, pomaga stymulować rozwój i ułatwia powrót do zdrowia, umożliwiając ludziom pozostanie w pracy, jednocześnie pomagając im zachować niezależność tak długo, jak to możliwe.

Nauczyciel ciała i ducha

Fizjoterapia to nauka, ale jednocześnie podejście duchowe –  holistyczne „całej osoby” do zdrowia i dobrego samopoczucia, które obejmuje ogólny styl życia pacjenta. U podstaw leży zaangażowanie pacjenta we własną opiekę poprzez edukację, świadomość, wzmocnienie pozycji i udział w leczeniu. Stąd doskonały fizjoterapeuta roztacza opiekę nie tylko nad mięśniami pacjenta, ale także służy doradztwem w psychologicznym aspekcie terapii. Stawia na nogi ciało, ale przede wszystkim wzbudza w swoich pacjentach mentalną chęć do poprawy swojej kondycji fizycznej i psychicznej.