Kategorie:

Najlepsze połączenie zabiegów fizjoterapeutycznych i osteopatii

Fizjoterapia i osteopatia promują leczenie/zarządzanie wszystkimi problemami z mięśniami i stawami, osteopaci jednak głównie leczą więcej problemów z kręgosłupem, takich jak ból dolnej części pleców i szyi. Ogólnie osteopaci leczą mniej stawów obwodowych, m.in. bark, nadgarstek/ręka, kolano i kostka/stopa. Ich usługi znajdziesz w takich renomowanych ośrodkach, jak https://osteomedic.com.pl/zabieg/fizjoterapia.

Leczenie problemów kostnych

Dodatkowo osteopaci leczą mniej urazów mięśni i ścięgien niż fizjoterapeuta. Około 80% listy większości klinik osteopatów jest związanych z kręgosłupem, chyba że specjalizują się w określonej dziedzinie. Podczas gdy szkolenie i doświadczenie fizjoterapeutów naraża ich na bardziej zróżnicowane obciążenie zarówno kręgosłupa, stawów obwodowych, jak i urazów mięśni i ścięgien. Większość fizjoterapeutów widzi około 50% kręgosłupa i 50% stawów obwodowych, w tym mięśni i ścięgien. Wszystkie badania i protokoły leczenia problemów z mięśniami i ścięgnami są prowadzone przez fizjoterapeutów. Wielu fizjoterapeutów pracowało w klubach sportowych lub organach zarządzających sportem. Posiadają duże doświadczenie i wiedzę w leczeniu rekreacyjnych i zawodowych/elitarnych sportowców z dolegliwościami ścięgien i mięśni.

Najlepsza opieka nad Twoim układem kostnym

Ważne jest, abyś spotykał się z kimś, kto ma znaczące doświadczenie w twoim stanie. Fizjoterapeuci oraz osteopaci osiągają najlepsze wyniki w walce ze schorzeniami kostno-stawowymi. To zabiegi z dziedziny osteopatii, https://osteomedic.com.pl/zabieg/osteopatie, które przeprowadza się po wnikliwych badaniach. Dlatego zawsze przeprowadzaj badania u doświadczonego terapeuty, którego odwiedzasz regularnie.

2 komentarze do “Najlepsze połączenie zabiegów fizjoterapeutycznych i osteopatii

  1. Racja. Po wypadku terapeuta musiał mi przemówić do rozumu, żeby „chciało mi się chcieć”.

  2. Należy korzystać tylko z oferty leczniczej najlepszych terapeutów i osteopatów.

Możliwość komentowania została wyłączona.