Kategorie:

Fizjoterapia dla każdego

Każdy z nas poszukuje najlepszego fizjoteraputy, który zadba o nasze ciało i pomoże w przezwyciężeniu słabości oraz przeprowadzi skuteczną rehabilitację po przebytym schorzeniu. Nie każdy z nas jednak wie, jaka jest różnica pomiędzy fizjoterapią a osteopatią i którą każdy powinien odczuć.

Pomiędzy fizjoterapią a osteopatią

Czy kiedykolwiek zadałeś sobie pytanie „Jaka jest różnica między fizjoterapią a osteopatią?” Skorzystaj z podpowiedzi wykwalifikowanego  fizjoterapeuty i zarejestrowanego osteopaty, żeby dowiedzieć się jak najwięcej o różnicach w dwóch dziedzinach, a najlepiej odwiedź takie gabinety, jak https://osteomedic.com.pl/zabieg/osteopatie lub https://osteomedic.com.pl…e/osteopatia-pediatryczna, ponieważ osteopatia to także terapia dla najmłodszych.

Terapia narządu ruchu

Dodatkowo osteopaci leczą mniej urazów mięśni i ścięgien niż fizjoterapeuta. Około 80% listy większości klinik osteopatów jest związanych z kręgosłupem, chyba że specjalizują się w określonej dziedzinie. Podczas gdy szkolenie i doświadczenie fizjoterapeutów naraża ich na bardziej zróżnicowane obciążenie zarówno kręgosłupa, stawów obwodowych, jak i urazów mięśni i ścięgien. Większość fizjoterapeutów widzi około 50% kręgosłupa i 50% stawów obwodowych, w tym mięśni i ścięgien. Wszystkie badania i protokoły leczenia problemów z mięśniami i ścięgnami są prowadzone przez fizjoterapeutów. Wielu fizjoterapeutów pracowało w klubach sportowych lub organach zarządzających sportem. Posiadają duże doświadczenie i wiedzę w leczeniu rekreacyjnych i zawodowych/elitarnych sportowców z dolegliwościami ścięgien i mięśni.

2 komentarze do “Fizjoterapia dla każdego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *