Kategorie:

Filozofia fizjoterapii

Każdy z nas poszukuje najlepszego fizjoteraputy, który zadba o nasze ciało i pomoże w przezwyciężeniu słabości oraz przeprowadzi skuteczną rehabilitację po przebytym schorzeniu. Nie każdy z nas jednak wie, jaka jest różnica pomiędzy fizjoterapią a osteopatią i którą każdy powinien odczuć.

Subtelne różnice

Czy kiedykolwiek zadałeś sobie pytanie „Jaka jest różnica między fizjoterapią a osteopatią?” Skorzystaj z podpowiedzi wykwalifikowanego  fizjoterapeuty i zarejestrowanego osteopaty, żeby dowiedzieć się jak najwięcej o różnicach w dwóch dziedzinach, a najlepiej odwiedź takie gabinety, jak https://osteomedic.com.pl/zabieg/osteopatie lub https://osteomedic.com.pl…e/osteopatia-pediatryczna, ponieważ osteopatia to także terapia dla najmłodszych.

Połączenie skutecznych umiejętności

W gabinetach pracują zarówno fizjoterapeuci, jak i osteopaci, którzy zapewniają swoim pacjentom unikalny zestaw umiejętności oceny i leczenia. Niektórzy mogą powiedzieć, że dostajesz to, co najlepsze z obu światów! O różnice pomiędzy fizjoterapią a osteopatią często pytają pacjenci, chcąc poznać podobieństwa i różnice.

Geneza zagadnienia

Początki i filozofie leżące u podstaw fizjoterapii i osteopatii są różne. Jeśli jednak poznasz „definicje” fizjoterapii i osteopatii, brzmią one niezwykle podobnie. Nie jest to zaskakujące, ponieważ zasadniczo leczą bardzo podobne warunki. Fizjoterapia pomaga osobom dotkniętym urazem, chorobą lub niepełnosprawnością poprzez ruch i ćwiczenia, terapię manualną, edukację i porady. Utrzymują zdrowie dla osób w każdym wieku, pomagając pacjentom radzić sobie z bólem i zapobiegać chorobom.

Osteopatia działa ze strukturą i funkcją organizmu. Opiera się na zasadzie, że dobre samopoczucie jednostki zależy od sprawnego funkcjonowania układu kostnego, mięśni, więzadeł i tkanki łącznej. Osteopaci stosują fizyczną manipulację, rozciąganie i masaż, aby:

-zwiększyć ruchomość stawów,

-złagodzić napięcie mięśniowe,

-poprawić ukrwienie i ukrwienie nerwów,

-wspomóc własne mechanizmy lecznicze organizmu.

2 komentarze do “Filozofia fizjoterapii

  1. Dobra fizjoterapia to podstawa procesu rehabilitacji nie tylko po urazie.

  2. Dzięki fizjoterapeucie szybko stanęłam na nogi po operacji kręgosłupa.

Możliwość komentowania została wyłączona.