Fizjoterapia jest sposobem na utrzymywanie, rozwijanie i przywracanie zdolności ruchowej pacjentom, którzy tego potrzebują. Zazwyczaj jest to po przebytych kontuzjach, przy długotrwałych urazach lub po prostu dla zachowania świeżości ciała i jego gibkości, niwelowania napięć.
To pojęcie ma węższe znaczenie niż rehabilitacja. Fizjoterapia to forma terapii manualnej, która zapobiega szeregu schorzeń związanych z różnymi układami ciała, między innymi ze schorzeniami: neurologicznymi jak udar, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona; układu nerwowo-mięśniowego jak bóle pleców, zaburzenia związane z urazami kręgosłupa, urazy sportowe, zapalenia stawowe; układu sercowo-naczyniowego jak przewlekłe choroby serca, powrót po zawale do pełnej sprawności; układu oddechowego jak astma czy mukowiscydoza. Fizjoterapia ma jak widać po przykładach prezentowanych wyżej, szerokie zastosowanie w przywracaniu sprawności wielonarządowej.
Warto już dziś rozejrzeć się za dobrym fizjoterapeutą w twojej okolicy. Polecamy terapia manualna Kraków, z tego też względu, że pracuje tam dużo specjalistów. Do podstawowych rodzajów fizjoterapii można zaliczyć: ćwiczenia zakresu ruchu, mobilizacja tkanek miękkich, elektroterapia, krioterapia i terapia cieplna, kinesio taping, terapeutyczne ultradźwięki. Do głównych oznak, które powinny Cię zaniepokoić aby się udać do fizjo jest między innymi: utrata równowagi, ciągły ból podczas długotrwałego siedzenia przy biurku, skrócony zakres ruchu niektórych twoich mięśni oraz stawów, na przykład barków lub bioder.
Właśnie szukałem informacji na ten temat. Sam zastanawiam się nad skorzystaniem z terapii manualnej.
Bardzo fajnie napisane. Wysłałam do przeczytania mojej przyjaciółce, która bardzo długo pracuje przy komputerze w ciągu dnia.